Su kaçağı sorunu eski yeni demeden her türlü işyeri ve evde meydana gelebilen ciddi tesisat problemlerinin başını çekmektedir.
Son dönemlerde özellikle İstanbul gibi büyük kentlerde görülen bu sorun oldukça tehlikeli sonuçlara yol açmaktadır. Eski binalarda meydana gelen su kaçağı arızası, kullanılan materyallerin eskimesi sonucu meydana gelmektedir. Yeni binalarda görülen su kaçağı sorunu ise, kullanılan kalitesi düşük su boruları ve yanlış eğim nedeniyle meydana gelmektedir. Su kaçağı sorunu her ne sebeple meydana gelirse gelsin yapmanız gereken en önemli işlem, alanında uzman bir su tesisatçısı firması ile anlaşarak sorunu ortadan kaldırmak olmalıdır.


Erken müdahalede bulunmadığınız su kaçakları kısa süre içerisinde yapınızda daha farklı sorunları da oluşturacaktır. Gözle görünmeyen su borularında meydana gelen sızıntılar kısa süre içerisinde evinizdeki bütün duvarları ıslatacağından sorunun tam olarak nereden kaynaklandığını tespit etmeniz zorlaşacaktır. Bu nedenle eskiden elde olmayan cihazlardan dolayı, eve çağırdığınız su tesisatçı ustaları rastgele beton ve seramiklerinizi kırarak altında su kaçağını ararlardı. Su kaçağı tamir işlemindeki en zorlu süreç, su kaçağı bulmadır. Su kaçağı bulma işlemi tamir işleminden daha zorlu geçen bir iştir. Özellikle klasik yöntemlerle ortadan kalkan su kaçağı sorunu, sizlere günlerce uğraşacağınız, moloz yığınları bırakmaktadır. Gelişigüzel kırılan yerlerde oluşan molozların atılması, yeniden tamir edilmesi ve temizlik işlerinin yapılması özellikle ev hanımlarını günlerce uğraştırmaktaydı. Bu nedenle su kaçağı sorunu çoğu kez görmezden gelinirdi.
Görmezden gelinen su kaçağı sorunu sizlere bir çözüm sağlamadığı gibi yapınızdaki betonları çürüterek daha ciddi sorunlara neden olmaktadır. Musluklarınız kapalıyken bile, su sayacınız dönmeye devam eder ve ay sonu gelecek olan su faturanız katlanarak bütçenizi sarsar. Bu nedenle su kaçağı probleminde erken müdahale çok önemlidir. Eskiden canınızı sıkan bütün ilkel ve kaba yöntemler günümüz teknolojisinde ortadan kalkmıştır.
İstanbul su kaçağı bulma firmamız, en zahmetli sorunları bile teknolojinin son harikası olan akustik dinleme ile noktasal olarak tespit etmektedir. Bu sayede su kaçağı arıza tespitinde tek bir fayansınız bile kırılmaz. Firmamız sizlere sağladığı bütün hizmetler için garanti de vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir