Su borularının zaman içerisinde deformasyona uğraması sonucu yer altında bulunan ve üzeri seramik ya da fayanslarla kaplı olan su borularında su sızıntısı sorununu oluşturmaktadır.

Kullanım yılına bağlı olarak tahribata uğrayan su borularından sızan sular, duvar diplerinden veya seramik aralarından sızarak gün yüzüne çıkar.

Ev, işyeri, okul, hastane ve diğer bütün yapılarda meydana gelmesi olası bu sorun, özellikle tespit aşamasında sizleri hem maddi yönden hem de manevi yönden oldukça zor duruma düşürmektedir.

Geçmiş senelerde teknolojik donanımların kısıtlı olması nedeniyle, bu sorunun tespiti hiç de kolay değildi, en ufak su tesisatı sorununda bile günlerce hatta bazen haftalarca uğraşırdınız.

Su boruları yer altında olduğundan oluşan sızıntı da gözle görünmüyor, haliyle bütün seramik ya da betonlar kırılırdı.

Su akışkan özelliği nedeniyle kısa süre içerisinde bütün duvar ya da yerleri ıslattığından sızıntının tam olarak nereden geldiğini tespit etmek neredeyse imkansızdı. Bu nedenle eve çağırdığınız su tesisatçı ustaları arızalı olan su borusunu tespit edinceye kadar, evdeki bütün duvar ve fayansları kırardı.

Deneme yanılma yolu ile yapılan bu işlem esnasında çoğu defa sağlam olan su borularının da patlamasına şahitlik etmişsinizdir. Bu nedenle daha arızalı olan su borusu tespit bile edilmeden oldukça ciddi rakamlar harcamak zorunda kalırsınız.
Sadece sağlam olan su borularının kırılması da değil, ayrıca bu işlemler sizleri oldukça fiziksel olarak da yoracaktır.

Beton ve fayansların kırılması sonucu ortaya çıkan molozların atılması, dökülen yerlerin yeniden tamir edilmesi ve temizlik gibi detaylar özellikle de ev kadınlarının bütün plan ve programlarını alt üst etmekteydi.
İstanbul su tesisatçı firmamız, uzman ve sertifikalı kadrosu ile en zorlu sorunlar bile üstesinden gelebilecek özel bir cihaza sahiptir.

Kurulduğu yıldan bu güne bütün sorunlar karşısında sizlere kaliteli ve güvenceli hizmet veren firmamız, akustik dinleme adlı su sesine karşı hassas ile en zorlu kaçakları bile dakikalar içerisinde tespit eder ve tamir işlemini noktasal olarak geliştirir. Bu sebeple evinizde fazladan tek bir seramik bile kırılmadan, su borunuz tamir edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir