İstanbul su tesisatı sistemi içerisinde meydana gelen sorunlar daha çok elde olmayan nedenlerden dolayı meydana gelmektedir. Kullanım süresine bağlı olarak su borularında oluşan arızalar ile birlikte ortaya çıkan sorunların başında su kaçağı yer almaktadır.
Su kaçakları istenmeyen su tesisatı sorunlarının başında yer almaktadır ancak ne yazık ki elde olmayan nedenlerle gün yüzüne çıkmaktadır. Eskiden uygulanan tespit ve tamir işlemi nedeniyle sizlere bir hayli zor anlar yaşatan su kaçakları neredeyse hepinizin korkulu rüyası haline gelmişti.
Tamiri sırasında uzmanlık gerektiren su kaçaklarıyla tek başınıza mücadele etmeniz pek mümkün sayılmaz. Bunun nedeni ise, su tesisatı sistemi içerisinde yer alan su borularının gözle görünür yerlerde olmamasıdır. Gözle görünmeyen su borularında oluşan hasarları tespit edebilmek için, alanında bilgi ve deneyim sahibi bir su tesisatçı firması ile anlaşmanız gerekmektedir.


Teknolojideki yetersiz cihazlardan dolayı, eskiden üzeri seramik ve beton ile kaplı olan su borularında oluşan hasarları tespit edebilmek için, su tesisatçı ustaları bütün seramik ve betonu rastgele işlemler ile kırmaktaydı. Gelişigüzel yapılan kırma işlemine bağlı olarak çoğu kez sağlam olan su boruları da bu işlemden zarar görmekte ve tamir sırasında yaptığınız harcamalar katlanırdı.
Kırılan yerlerde oluşan moloz yığınları özellikle ev hanımlarının korkulu rüyası haline gelmişti. Moloz yığınlarını atmak, yeniden onarmak ve temizlik işleri gibi ayrıntılar ev hanımlarını günlerce uğraştırmakta ve bütün planlarını alt üst etmekteydi.
Günümüzde gelişen teknolojik cihazlar ile birlikte bu sorun her ne kadar ortadan kalkmış olsa da yine de yardım alacağınız firmanın uygulayacağı yöntemi iyi belirlemenizde yarar olacaktır.
İşi bilmeyen sokak aralarında hizmet veren su tesisatçı firmaları eski usul teknikleri kullanarak sizlere masraf çıkaran işlemleri uygulamaya devam etmektedir.
İstanbul kırmadan dökmeden su kaçağı bulma işlemi sağlayan firmamız sizlere bir telefon kadar yakındır. Teknolojik cihazlar ile en zahmetli sorunları bile kısa süre içerisinde ortadan kaldıran firmamız, sizlere garanti de vermektedir. Akustik dinleme adı verilen cihaz ile noktasal olarak tespit edilen kaçak, titiz bir çalışma yürütülerek, bir veya iki seramiğin altında onarılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir